ყველაზე გავრცელებული თვალსაზრისით, ლოგისტიკა ნიშნავს საქონლის მიღებას იქ, სადაც საჭიროა. მარტივად ჟღერს, არა? სინამდვილეში, სიმართლე ის არის, რომ მუდმივად მზარდი გლობალური მიწოდების ჯაჭვით, ლოგისტიკა უფრო რთული გახდა, ვიდრე ოდესმე.
როგორც წამყვანი ლოგისტიკური კომპანია საქართველოში, ავღნიშნავთ, რომ ჩვენი კლიენტები ხშირად მოგვმართავენ შემდეგი პრობლემის გადასაჭრელად: ისინი გრძნობენ, რომ ეფექტურად არ ტრანსპორტირებენ საქონელს, მათი გადაზიდვის ხარჯები ბიუჯეტს აჭარბებს ან მათი ტვირთი დანიშნულების ადგილამდე არ მიდის დროულად. "დაგეგმვის, განხორციელებისა და კონტროლის ეფექტური პროცესი საქონლის წარმოებიდან - საბოლოო მომხმარებლამდე ეფექტური გადაადგილებისა და შენახვისთვის ”- არის ლოგისტიკის განმარტება DOT- ის მიერ.
როგორც ადგილობრივი ლოგისტიკური კომპანია, შემიძლია ვთქვა რომ გადაზიდვების დეტალურად ცოდნა მხოლოდ ჩვენი საქმეა, თქვენ ამ დეტალებზე არც კი უნდა იდაროთ. ქვემოთ წაიკითხავთ ათ ფაქტს ლოგისტიკის შესახებ
ფაქტები ლოგისტიკაზე
ლოგისტიკა, მსოფლიოს უმსხვილეს ინდუსტრიებს შორისაა.
დაახლოებით 70% საქონელი საქართველოში ტრაილერებს შემოაქვთ. მათ მილიონების ღირებულების საქონელი გადააქვთ ყოველწლიურად.
საქართველოში ასობიბით მძღოლია, რომელთაც გადააქვთ საქონელი. ეს ნიშნავს იმას, რომ მოსახლეობის დიდი ნაწილი დასაქმებულია ამ სფეროში.
ლოგისტიკური ინდუსტრია ექვსი სხვადასხვა სექტორისგან შედგება: საგზაო, სარკინიგზო, საავიაციო, საზღვაო, სასაწყობო მეურნეობა და საწყობი.
კომპანიები, რომლებიც თავიანთ ლოგისტიკას ატარებენ, ამცირებენ გადაზიდვის ხარჯებს, საშუალოდ, დაახლოებით 13 პროცენტით.
მესამე მხარის ლოგისტიკური კომპანიების 90 პროცენტზე მეტი თვლის, რომ წარმატების გასაღები: კომუნიკაცია, მოქნილობა და გახსნილობაა.
მესამე მხარის ლოგისტიკურ კომპანიებს აქვთ უზარმაზარი რესურსების ქსელი, რაც მათ საშუალებას აძლევს, შეასრულონ მიწოდების ჯაჭვის ყოველი ნაბიჯი ეფექტური და ხარისხიანად.
ბიზნესი აცხადებს, რომ ლოგისტიკის აუთსორსინგის მთავარი მიზეზი მოქნილობაა; მესამე მხარის ლოგისტიკურ კომპანიას უნარი აქვს ინდივიდუალურად შესთავაზოს დამკვეთს ყველაფერი რაც სწორედ მათ კომპანიას სჭირდება.
ლოგისტიკის აუთსორსინგის საშუალებით, ბიზნესი არ ავნებს თავიანთ კაპიტალს.
ლოგისტიკას რეალურად აქვს ორი ძირითადი მიმართულება, შიდა და გარე (შემომავალი და გამავალი), თუმცა კომპანიების უმეტესობა მხოლოდ ერთზე ამახვილებს ყურადღებას.
საქართველოში ლოჯისტიკის ლიდერი, ჩვენი გუნდი უზრუნველყოფს თქვენი გადაზიდვის, დასაწყობებისა და ტრანსპორტირების მოთხოვნილებების დაკმაყოფილებას უსწრაფესი, ყველაზე ეფექტური და ეკონომიურად მდგრადი მეთოდებით. ჩვენ ინფორმირებულნი ვართ ინდუსტრიის საუკეთესო პრაქტიკის შესახებ და გვაქვს შესაძლებლობა მოვახდინოთ მომარაგების ჯაჭვის თითოეული რგოლის კორექტირება და გაუმჯობესება, რათა თქვენთვის საუკეთესო ლოგისტიკური გადაწყვეტილებები მივიღოთ.

In its most basic terms, logistics means getting goods to where they’re needed. Sounds simple, right? Actually, the truth is that, with an ever-increasing global supply chain, logistics has become more complex than ever.
As a leading logistics company in Tbilisi/GEO, we find that our clients often come to us looking for help with a problem: they feel they are not transporting goods efficiently, their shipping costs are over budget or their shipments aren’t reaching their destinations on time. The cost-effective process of planning, implementing, and controlling the efficient movement and storage of goods from the point of origin to the end-user” is the definition of logistics offered by the DOT.
As your local source for freight management in Tbilisi, knowing all the ins and outs of logistics is our job and not something you have to worry about—but that being said, here are 10 facts about logistics that you may be interested to know.
LOGISTICS FACTS
Logistics is one of the world’s largest industries.
Nearly 70 percent of freight transported in GEORGIA depends on trucks. In fact, trucks transport million worth of manufactured goods every year.
There are houndreds of truck drivers moving freight across the GEORGIA., which means that one out of every 15 people working in the U.S. is employed by the trucking industry.
The logistics industry is actually made up of six different sectors: road transport, rail, aviation, maritime, warehousing and storage.
Companies that outsource their logistics reduce shipping costs, on average, by about 13 percent.
Over 90 percent of third-party logistics companies believe that the keys to success are communication, flexibility and openness.
Third-party logistics companies have a vast resource network that allows them to execute each step in the supply chain in an efficient and cost-effective way.
Businesses report that a main reason for outsourcing logistics is flexibility; a third-party logistics company has the ability to scale space, labor and transportation according to a company’s needs.
By outsourcing logistics, businesses benefit from investments in new technology for transportation and shipping without sacrificing their own capital.
Logistics actually has two main focus directions, internal and external (inbound and outbound), although most companies only focus on one.
As a leader in logistics in GEORGIA, our team of experts ensures that your shipping, storage, and transportation needs are met by providing the fastest, most efficient, and cost-effective methods for getting your goods where they need to go. We stay up to date on industry best practices and have the ability to make adjustments and improvements to each link in the supply chain to bring you the best logistics solutions possible.